0212 426 54 02 - 0537 713 49 67 Kartaltepe Mahallesi Halkalı Caddesi Geçit Sokak No:3/A Sefaköy / İSTANBUL
Aktüel Enerji
0212 426 54 02 - 0537 713 49 67 Kartaltepe Mahallesi Halkalı Caddesi Geçit Sokak No:3/A Sefaköy / İSTANBUL

HABER DETAYI

BEP TR Programındaki Değişiklikler

Geri Dön

BEP TR 2 EĞİTİMLERİ ( BEP TR II )

 

July 26, 2017

 
 

EKB uzmanlarının kullanımına sunulan BEP TR programı yeni versiyonu ile yakın zamanda faaliyete girecek ve EKB hazırlamak isteyen kullanıcılar artık BEP TR 2 yazılımını kullanmaya başlayacaklar.

 

Yeni yazılımdaki değişiklikler;

1. BEP TR 1 'de bütün bilgi girişleri çevirim içi (online) olarak yapılıyor. BEP TR 2 'de ise bilgi girişleri bilgisayara indirilen program aracılığıyla çevirim dışı olarak yapılacak ve ekb hazırlandıktan sonra çevirim içi olarak sisteme girip güncellenecek.

2. BEP TR 1 'de binanın geometrik şekli belli kalıplara uyarlanmak zorunda. BEP TR 2  cad tabanlı bir program ve çizim konusunda daha esnek.

3. BEP TR 1 'de fotovoltaik sistem veya ve kombi eklenemiyor. BEP TR 2 'de eklenebiliyor.

 

Bu maddelerin dışında da değişiklikler eklemek mümkün fakat en önemli farklılıklar bunlar görünüyor.

Eski ve yeni program arasında temel hesap mantığı yönünden çok fazla farklılık olmamasına karşın yapılan değişiklikler bilgi girişleri kısmındadır.

 

BEP TR 2 'yi Kullanmak İçin Nasıl Yetki Alınır?

BEP TR II 'ye kullanıcı adı ve şifre alabilmek için eğitim konusunda yetkili Kurumlardan/EVD firmalarından eğitim alınması gerekmektedir.  Mevcut EKB uzmanlarına verilen bu eğitimde sadece yeni programın kullanılışı anlatılmaktadır. İlk defa EKB uzmanı olmak için başvuranlara ise BEP TR 1 ve BEP TR 2 yazılımları beraber anlatılmaktadır.

 

Eğitim Konusunda Yetkili Kurumlar/Firmalar Hangileri?

Eğitim vermeye yetkili Mühendis Odaları ve EVD firmalarının listesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığının web sitesinde Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü sayfasında listelenmiştir. Aktüel Enerji A.Ş. olarak İstanbul Merkez Ofisimizde düzenlediğimiz eğitimlere katılabilir ve BEP TR II için yetki alabilirsiniz. 

 

 

Eğitim detayı için tıklayınız.

 

 

 

Geri Dön

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/aktuelenerji/tmp) in Unknown on line 0